Kedi Sinekligi

Kedi Sinekligi Evcil hayvanlarımızı canımız kadar sevdiğimizden onların hiçbir şekilde zarar görmesini istemeyiz. Kedi sineklikleri de patili dostlarımızın düşme ihtimallerini sıfıra indiriyor. Peki kedi sinekliği ve normal sinekliklerin farkı nedir?

Kedi Sinekligi Nedir?

Kedi Sinekligi Normal sineklikler kedilerin tırnaklarıyla zarar verebileceği yapıdayken, kedi sineklikleri buna dayanıklı bir şekilde geliştirilmiş olup kedilerin camlardan düşmesini engellemektedir. Bu yüzden sineklikler kedilere zarar vermeyecek paslanmaz çelik türlerinden ya da galvaniz tel kullanarak yapılmaktadır. Normal teller gibi çirkin görüntü oluşturmayıp dışarı ittirilir şekilde değil, içeri ittirilir şekilde kilitli bir şekilde oluşturulmuştur. Dışa açılır diye bir kedi sinekliği yoktur. Dışarı açılan ürünlerde birleşim kısımları ve köşeler ileri ki zamanlarda güneşten çürür ve kediniz tırmanırken kendi ağırlığından sineklikliğe de kendine de zarar verip düşerler. Kedi için yapılacak ürün kesinlikle içeri açılır olmalıdır.  Aynı zamanda başka böceklerin de giremeyeceği yapıdadırlar. Bu sineklikler aracılığıyla kedileriniz çok daha güvenli olurlar ve bizlerinde içleri bu sayede rahat etmektedir. Ayrıca bir kedi sahibi olmayabilirsiniz ancak bahçe katında ya da zemin katta oturuyorsanız evinize dışarıdan gelmek isteyen hayvanların girişlerini de bu şekilde önleyebilirsiniz. Bu sayede gözünüz arkada kalmadan rahatça kedinizi sineklik teline emanet edip evde bırakabilirsiniz.

Kedi Sinekligi Nerelerde Kullanılır?

Kedi Sinekligi PVC, alüminyum veya ahşap pencerelerde, kapılarda yatay veya dikey şekillerde monte edebilirsiniz. Ancak pencere ya da kapı önünde panjur, demir gibi materyaller varsa sineklik telini geçirebilecek bir mesafe olmasına da dikkat edilmelidir.  Bu kedi sinekliğini illa yüksek katlardaki pencerelerde kullanmak gerekmez. Zemin katlarda, bahçe girişlerinde de sineklik telini kullanmak oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca pencere ya da kapınıza göre beyaz, gri, açık kahve, koyu kahve ve antrasit gibi renk seçeneklerini de bulabilirsiniz. Görüntüyü bozmaz, varla yok arasındadır. Ek olarak gelen havayı da kesmez, engel olmaz. Kedi sineklikleri her zaman içeriye açılacak şekildedir. Genellikle sineklik telleri 1 yıl garantili olmaktadır. Çelik olanlarda da paslanmaz çelik kullanılmaktadır. İsterseniz ölçünüzü kendiniz alıp sipariş edebilirsiniz ya da firmaları arayıp ölçüyü de onlara bırakabilirsiniz. Ancak bütün bunlar göz önünde bulundurularak kedimiz için en uygun ve kalitelisini seçmemiz önemli bir husustur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.