Kedi Sineklik İmalatı

Kedi Sineklik İmalatı Kedi sinekliği, evcil hayvanlarımızın kazara düşmesini, yaralanmasını ya da kaçmasını engelleyen bir sistemdir. Evcil dostlarımız için hem koruma hem rahatlık sağlar. Sineklik telinin çelik ya da alüminyum gibi materyaller kullanılarak imalatı yapılmaktadır, çünkü kedilerin patileriyle ya da sivri tırnakları ile sineklik tellerini yırtabilme özellikleri vardır bu yüzden bu sorunun önüne geçebilmek adına normal sineklik tülü kullanmak yerine daha sıkı ve güvenli materyaller kullanmak şarttır. Kedi sinekligi pencere ya da kapı önünde güneşe maruz kalacağı için sadece kedi değil güneşin de zarar vermeyeceği şekilde imalatı yapılması gerekmektedir. İstenilen kapı ya da pencere modeline ve ölçüsüne göre size özel uygulanmaktadır.

Kedi Sinekligi Modelleri

Sineklik tellerinde ayrıca kedilerin hareketli yapıları düşünülerek onların açamayacağı bir kilit sistemi kullanılarak imalatı yapılmaktadır. Bu sineklik teli siz istemediğiniz sürece kediniz evde kalmasını ve yaralanmaları engellemesini sağlamaktadır. Kedi sinekligi kedilerin çıkamaması için içeri doğru açılır şekilde üretilmektedir. Ancak bazı firmalar daha uygun fiyatlı olup dışa açılan bir kilitli sineklik sistemi de geliştirmiştir ama uygun fiyatlı olması ise içe doğru açılandan daha az güvenlikli olmasından kaynaklanmaktadır. Firmalar sizin istediğiniz renge, ölçüye, yere göre özel olarak imalat yapabilmektedirler.

Kedi Sineklik Modelleri

Böylece pencerenizin, kapınızın rengine, ölçüsüne göre materyal seçip üretim yapılmasını kolaylıkla isteyebilirsiniz. Bu sineklik tellerinin ince yapılı üretilmelerinden dolayı görünüm ve hava akışı açısından olumsuz bir yanı da bulunmamaktadır. Kedi sineklikleri istenilen alana yatay ya da dikey şekilde stor veya kilitli sistemli haliyle sizin isteğinize göre üretilebilir. Ayrıca Kedi sinekligi sadece kedilerin çıkmasını engellemek için değil içeriye böcek, sinek gibi haşerelerin de evinize girmesini önlemek amacıyla da yapılmaktadır. Yani illa ki yüksek katlarda oturmanız gerekmez. Bahçe katı ya da zemin katta oturup dışarıdan gelebilecek hayvanları da engelleyebilirsiniz.  Ancak bu şekilde engellemeler yaparken tozun da içeri girmesini biraz da olsa engelleyeceği için sineklik telleri kir-toz tutmaktadırlar. Sizin çıkarabileceğiniz şekilde üretildikleri için kolaylıkla çıkarıp temizleyebilirsiniz fakat bir nevi tül olduğu için hassas bir şekilde temizlik yapmanız önerilmektedir.