Kediler ve Köpekler İçin Hangi Sineklik Sistemini Kullanmalıyız?

Kediler Bilinmelidir ki evcil dostlarımızın ev içindeki güvenliğini sağlamak en birincil görevimizdir. Hareketli kedi ve köpeklerimiz için camdan atlama, düşüp yaralanma gibi sorunları engellemek amacıyla pencerelere ya da kapılara sineklik telleri yapılmaktadır. Bu üretilen kedi-köpek sineklik telleri normal tül sinekliklerden farklı olmak zorundadır çünkü kediler ve köpekler sert pati darbeleri ya da keskin tırnaklarından dolayı tül olan telleri kolaylıkla parçalayıp yırtabilecek yapıya sahiptirler. Gönül rahatlığıyla evcil dostlarımızın hava almalarını sağlayabilmek amacıyla sineklik teli seçerken onların bu özelliklerini de göz önünde bulundurmak en önemli huşulardan birisidir

Kedi sinekligi

Eğer dayanıksız, yapısı çelik ya da alüminyum olmayan teller kullanılırsa yırtılma olasılığı çok yüksektir ve sonucunda istenmeyen olaylar yaşanabilmektedir. Bu yüzden kedi ve köpeklerimiz için kesinlikle yırtılmaz olan çelik veya alüminyum sineklik telleri tercih etmeliyiz. Ayrıca bu sineklik tellerinin içe açılan, menteşeli-kilitli olanları vardır. Bu özellikler de evcil dostlarımızın güvenliği için olmazsa olmazdır.  Sineklik teli kullanmak sadece düşme, yaralanmaları engellemek için değil aynı zamanda kedi ve köpeklerimizin belli dönemlerde kaçma iç güdülerini de engelleyebilme amacı taşımaktadır. Kedi ve köpekler evimizin sadık, hassas ve şirin bireyleridir ancak bazen meraklarından bazen de hırçınlıklarından dolayı kendilerine zarar verecek durumlar yaşatabilmektedirler.

Köpek Sinekligi

Bu üzücü olayları yaşamamak için evcil dost sahibi bireylerin alabilecekleri en iyi tedbir sineklik teli kullanmaktır. Ek olarak kullanılan sineklik telleri minik gözenekli yapıya sahip olmasından ötürü tül sineklik görevini de görüp evimize böcek, sinek gibi minik canlıların da girmesini engellemektedir. Böylece, evcil hayvanınızın siz istemediğiniz sürece evde kalmasını ve başını derde sokmamasını sağlarken aynı zamanda sizleri böcek ve sineklerden de korumaktadır. Yani bu söz konusu olan teller sayesinde yalnızca evcil dostlarınızın değil evinizin, kendinizin de konforunu sağlamış olursunuz. Her bir sineklik teli özel olarak tasarlanabilmektedir. Böylece, ahşap, cam ya da pimapen fark etmeden farklı yerlere farklı ölçülerde üretilebilir. Yani evcil hayvanınızın ölçülerine ve özelliklerine uygun bir seçim yapmanız gayet mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.