Sineklik Teli

Sineklik Teli Kediler, büyük olmalarına rağmen esneyerek vücutlarını farklı farklı deliklerden geçirebilmektedir. Böylece evdeki delikleri keşfedip sıkıntılı durumlar ortaya çıkarabilmektedirler bu yüzden evcil hayvan sahipleri bu delikleri kapatmak için önlemler almaktadır. Bu önlemlerden birisi de kapılardaki delikleri kapatmak ya da pencerelerden düşüp yaralanma veya kaçma gibi eylemleri engelleyen sineklik telleridir. Kedi Sinekligi Evcil hayvanlarımız yaz mevsimlerinde sıcakta evde bunalmasın, rahatlıkla hava alıp serinlesinler diye bu sineklik tellerini taktırmak önemlidir. Bu sayede hem siz de evinizi gönül rahatlığıyla havalandırabilir hem de evcil dostunuzun güvenliğini sağlayarak bunalmaların önünü geçmiş olursunuz ancak kedi sineklik teli seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Örneğin, sadece sizin açabileceğiniz kilitli-menteşeli monte edilen sineklik tellerinden seçmeniz önemlidir. Ayrıca normal sineklik telleri yani böcek, sinek gibi haşerelerin girmesini engelleyen plastik olanları kediler yırtabilir veya pati darbeleriyle kolaylıkla yerinden çıkarabilirler.

Sineklik Teli Nerede Kullanılır?

Bu yüzden kedilerin yırtamayacağı sertlikte metal, çelik, alüminyum tarzı sineklik telleri kullanmak gerekmektedir. Ayrıca bu kedi sinekliği pencereye ya da kapıya kedilerin açamayacağı şekilde montelenmelidir. Üretilen bu kedi sineklikleri kedilerin zarar veremeyeceği şekilde yapılırken aynı zamanda teller de kedilere zarar vermemektedir. Bu sineklik telleri sayesinde kedilerinizin güvenliğini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Sineklik tellerini seçerken kedinizin yapısını bilerek, onu tanıyan kişi olarak seçim yapabilirsiniz. Kedi Sinekligi Mesela bazı kediler çok daha fazla hareketli ve hırçın yapıya sahiptirler bu yüzden onlara kesinlikle yırtamayacakları bir sineklik teli gerekirken bazı kediler daha sakin ve uysaldırlar ve onlara çelik sineklik teli gerekmeyebilir. Bu yüzden seçimler yaparken kedinizin ve evinizin her türlü özelliklerini göz önüne almanız gerekmektedir.

Sineklik Teli Fiyatlari Nedir?

Kedi sineklik telleri istenilen yere, istenilen renk ve ölçülerde tasarlanabilmektedir. Yani uygulama alanları oldukça geniştir. Sadece pencerelere değil kapılara hatta cam balkonlara bile uygulayabilirsiniz. Sineklik tellerinin yatay, dikey, stor, sürgülü, menteşeli gibi çeşitleri vardır. Kedi Sinekligi Kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Ek olarak bu sineklik tellerini kirlendikçe yerinden siz kolaylıkla çıkarıp, nazikçe temizleyebilirsiniz ancak temizlerken asitli kimyasal maddeler kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir ve temizlikten sonra mutlaka kurulayıp takılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.